Tabletki na łysienie

Tabletki na łysienie 1

Nadmierne wypadanie włosów to problem wielu mężczyzn – jeśli także go doświadczasz, pomyśl o zastosowaniu specjalnych suplementów diety!

Łysienie, czyli nadmierne wypadanie włosów dotyka wielu mężczyzn. Najczęściej przyczyną jest tak zwane łysienie androgenowe, czyli łysienie typu męskiego, które dotyczy nawet około 60 proc. mężczyzn powyżej 50 roku życia. Może jednak pojawić się znacznie wcześniej – nawet około dwudziestki!

Czym dokładnie jest łysienie androgenowe? Jakie są jego główne przyczyny? Jak można mu zaradzić?

Łysienie androgenowe – co to jest?

Łysienie androgenowe to schorzenie, które najczęściej uwarunkowane jest genetycznie. Wyróżnia się wypadaniem włosów zależnym od androgenów – męskich hormonów. Ten typ łysienia występuje zarówno u mężczyzn, jak również u kobiet.

Główną przyczyną leczenia androgenowego jest nadwrażliwość organizmu na DHT – dihydrotestosteron, pochodną testosteronu. Pod wpływem 5α-reduktazy DHT oddziałuje na mieszki włosowe, skutkując w ich stopniowym zaniku. W rezultacie włosy stają się coraz cieńsze i krótsze, aby w końcu doszło do całkowitego zahamowania ich wzrostu.

Łysienie androgenowe rozpoczyna się od cofnięcia się linii włosów, a następnie zaczyna obejmować obszar na czole i skroniach i cofa się coraz bardziej. W przypadku kobiet łysienie androgenowe najczęściej objawia się przez przerzedzenie włosów na szczycie głowy.

W jaki sposób można wyleczyć wypadanie włosów u mężczyzn?

Męskie łysienie można leczyć – stosuje się wówczas zarówno leczenie miejscowe, jak również ogólne.

W miejscowym leczeniu najczęściej stosuje się specjalne kosmetyki do włosów, które hamują wypadanie i przyspieszają wzrost nowych włosów. Najlepsze efekty daje wówczas minoksydyl, który powoduje poszerzenie naczyń w mieszkach włosowych i stymuluje wzrost nowych włosów.

W leczeniu ogólnym stosuje się różnego rodzaju suplementy diety, które wspierają włosy od środka, dlatego też pozwalają na uzupełnienie kuracji bazującej na kosmetykach. W sprzedaży znajdziemy także naturalne tabletki na łysienie, które nie wywołują skutków ubocznych nawet w przypadku długotrwałego przyjmowania.

Aby uzyskać optymalne efekty w leczeniu łysienia androgenowego, a także łysienia innych typów u mężczyzn, należy zaczekać od 1 do 3 miesięcy.

Naturalne tabletki na łysienie dla mężczyzn

Chcesz zmniejszyć wypadanie włosów i zwiększyć ich przyrost? W takim przypadku wypróbuj Profolan!

Profolan to specjalny suplement diety, który bazuje na naturalnych i bezpiecznych składnikach stymulujących porost włosów, wzmacniających mieszki włosowe, a także redukujących wypadanie włosów. Tabletki działają na każdy rodzaj łysienia, w tym także na łysienie androgenowe najczęściej dotykające mężczyzn.

Za tak skuteczne działanie tabletek na łysienie Profolan odpowiada jego innowacyjna formuła Grow3, która opiera się na zastosowaniu składników blokujących DHT oraz poprawiających ukrwienie skóry głowy.

W składzie preparatu Profolan znajdują się:

  • pokrzywa zwyczajna i pokrzywa żegawka – zawierają bogactwo składników mineralnych, które posiadają pozytywny wpływ na włosy, zmniejszają ich wypadanie i wzmacniają je od środka
  • skrzyp polny – roślina posiadająca duże ilości krzemionki, która poprawia kondycję włosów, a także zawiera szereg innych składników wpływających na ograniczenie ich wypadania i wzmocnienie
  • L-cysteina – ważny aminokwas, którego niedobory mogą prowadzić do wypadania włosów, bierze udział w procesach odnowy komórkowej
  • witaminy i minerały – witamina E, witamina A, witamina B6, tiamina, cynk, miedź, biotyna – składniki wspomagające zdrowie włosów
Profolan
Profolan – na wypadanie włosów

Taki składnik tabletek Profolan pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów – już w przeciągu pierwszych 6 tygodni można zauważyć różnicę w kondycji włosów. Dla uzyskania optymalnych rezultatów zaleca się prowadzenie kuracji przez co najmniej 6 miesięcy.

Podsumowując, jeśli chcesz zadbać o swoje włosy i zapobiec ich wypadaniu, wypróbuj tabletki na łysienie Profolan!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *