Kosmetyczne implanty zębów

Kosmetyczne implanty zębów 1

Implanty zębowe (Sztuczne zęby tymczasowe) to obecnie najlepsza metoda na uzupełnienie braków zębów – oprócz tych oferowanych w gabinetach stomatologicznych w sprzedaży znajdziemy także implanty kosmetyczne. Co to jest i czy warto je wybrać?

Zadbany uśmiech jest doskonałą wizytówką – dzięki niemu mamy lepsze samopoczucie, możemy czuć się swobodniej w kontaktach z innymi osobami, a także pozbyć się kompleksów.

Gdy pojawiają się braki w łukach zębowych – dolnym albo górnym – warto udać się do gabinetu stomatologicznego. Tam dentysta będzie mógł zaproponować nam różne metody uzupełnień. Jeśli jednak nie mamy możliwości zapisania się na wizytę, alternatywnym rozwiązaniem mogą być kosmetyczne implanty zębów. Co warto o nich wiedzieć?

Kosmetyczny implant zęba – co to jest?

Kosmetyczne implanty zębów to rodzaj tymczasowego uzupełnienia, które można przygotować także samodzielnie dla braków w dolnym lub górnym łuku zębowym.

Warto przy tym wskazać, że nie mamy w tym przypadku do czynienia z implantami wszczepianymi w kość – są to implanty maskujące braki zębowe, które pozwalają na natychmiastową poprawę estetyki uśmiechu.

Do wykonania tymczasowych implantów stosuje się specjalne tworzywo sztuczne, które jest łatwe w formowaniu pod wpływem gorącej wody – dzięki temu można łatwo dopasować uzupełnienie do każdego uśmiechu.

Kosmetyczne implanty zębowe przeznaczone są do uzupełniania tylko pojedynczych braków – jeśli brakuje dwóch zębów obok siebie, nie można ich zastosować.

Sztuczne zęby tymczasowe
Sztuczne zęby tymczasowe

Zalety kosmetycznych implantów zębowych:

  • estetycznie uzupełniają braki zębowe
  • można je dopasować do różnych braków
  • błyskawiczne uzupełnienie braku
  • brak konieczności wizyty u stomatologa
  • przystępna cena – tylko około 100 złotych
  • bezpieczeństwo – materiały na implanty są nietoksyczne

Jak samodzielnie przygotować kosmetyczny implant zęba?

Przygotowanie kosmetycznego implantu zęba nie jest skomplikowane – w opakowaniu można znaleźć wszystko, co potrzebne, aby go przyszykować, w tym specjalne granulki z tworzywa.

1. Przesyp odpowiednią ilość granulek do ciepłej wody. Dzięki temu będzie można łatwo je ukształtować.

2. Gdy granulki zmiękną, uformuj z nich kształt zęba, który będzie dobrze utrzymywał się pomiędzy dwoma sąsiadującymi zębami.

3. Poczekaj, aż implant wyschnie. Po kilku minutach będzie już gotowy do użycia.

Jeśli tymczasowy implant zęba nie będzie pasował lub będzie miał niedopasowany kształt, można ponownie go uformować. Wystarczy umieścić go ponownie w ciepłej wodzie i powtórzyć cały proces.

Implant nie będzie także odróżniał się od okolicznych zębów – w instrukcji można znaleźć porady, jak uzyskać odpowiednia barwę uzupełnienia.

Zasady stosowania tymczasowych, kosmetycznych implantów zębowych:

  • nie zaleca się jedzenia i picia z implantem w ustach – dotyczy to szczególnie gorących dań i napojów, które mogą obluzować implant i spowodować, że wypadnie z jamy ustnej lub zostanie połknięty
  • nie zaleca się kładzenia spać z implantem – należy wyjąć go na noc
  • implanty tymczasowe nie mogą być stosowane u dzieci

Happy Smile – kosmetyczne, tymczasowe implanty zębowe

Chcesz wypróbować kosmetyczne implanty zębów? Wybierz Happy Smile! To nowoczesne, bezpieczne i łatwe w używaniu kosmetyczne implanty zębów, które poprawią Twoją prezencję już w ciągu kilku minut!

Implanty Happy Smile to tymczasowe uzupełnienia, które przeznaczone są do maskowania braków zębowych. Przygotowanie implantów Happy Smile jest bardzo łatwe – wystarczy uformować z kuleczek odpowiednie uzupełnienie. Z jednego opakowania można przygotować nawet do 10 implantów!

Kosmetyczne implanty HappySmile można zamówić przez internet.

Kosmetyczne implanty zębów 2

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *