Leki na potencję

Wyświetlanie wszystkich wyników: 8

Leki na potencję, wbrew pozorom mogą przyjmować mężczyźni w każdym wieku. Problemy z potencją stają się chorobą cywilizacyjną i dotykają coraz więcej osób, już nawet między 20 a 30 rokiem życia. Mogą okazać się cenną pomocą w powrocie do sprawności seksualnej pod warunkiem, że jej przyczyna została dobrze zdiagnozowana.
Problemy z potencją mogą mieć naturę fizyczną oraz psychiczną. W przypadku tej drugiej, leki na potencję nie okażą się pomocne – gdy problem tkwi w samoocenie lub jest wywołany czynnikami środowiskowymi, wskazana jest wizyta u seksuologa.
Leki na potencję okazują się skuteczne podczas gdy chory cierpi na schorzenia układu krążenia, uniemożliwiające wzwód.


Jakie są przyczyny problemów z potencją?
U starszych mężczyzn, problem z potencją leży zwykle w układzie krążenia. Choroby takie jak nadciśnienie, choroba wieńcowa, przerost prostaty. U młodych impotencja związana jest często ze stosowaniem sterydów lub obniżonym poziomem testosteronu, na co wpływ ma zła dieta i brak ruchu.


Jak działają leki na potencję?
Leki na potencję oddziałują na układ krążenia, polepszając drożność naczyń, co ułatwia osiągnięcie erekcji. Warto podkreślić, że leki na potencję nie działają jak afrodyzjaki – nie zwiększają więc popędu seksualnego. Ich działanie ogranicza się do ułatwienia osiągnięcia wzwodu.


Od ręki, czy na receptę?
Niektóre leki na potencję możesz kupić bez recepty, inne wymagają konsultacji z lekarzem. Jeśli twój problem nie jest nasilony, możesz spróbować zniwelować go ogólnodostępnymi środkami. W razie poważnych kłopotów, udaj się do specjalisty, który dobierze odpowiednią terapię.