Plastry Antykoncepcyjne

Wyświetlanie jednego wyniku

Plastry antykoncepcyjne to jedna z najwygodniejszych form antykoncepcji. Wiele kobiet decyduje się na nie, ponieważ są o wiele mniej inwazyjną alternatywą dla pigułek hormonalnych – poleca się je na przykład wówczas, gdy doustnie przyjmowane hormony przynoszą skutki uboczne. Plastry antykoncepcyjne, podobnie jak pozostałe środki antykoncepcji hormonalnej, są przepisywane przez lekarza.

Plastry Antykoncepcyjne

Evra plastry
Jak działają plastry antykoncepcyjne?
Ich działanie jest niemal identyczne, jak w przypadku dwuskładnikowej tabletki antykoncepcyjnej. Hormony uwalniane są bezpośrednio do krwioobiegu, zapobiegając zapłodnieniu. Stosując plastry nie obciążamy więc układu trawiennego oraz wątroby – to największa zaleta tego typu metody. Pierwszy plaster przykleić należy pierwszego dnia cyklu. Plastry należy wymieniać raz w tygodniu.

Gdzie należy przykleić plaster?
Plastry antykoncepcyjne przyklejamy na suchą, czystą i zdrową skórę. Możesz umieszczać je na plecach, pośladkach, ramionach, czy okolicach bikini.

Zalety plastrów antykoncepcyjnych
Główną zaletą plastrów jest to, że musimy pamiętać o nich tylko jeden raz w tygodniu. Jeśli nawet plaster się odklei, masz aż 48 godzin na to, by przykleić nowy – w tym czasie jesteś chroniona przed ciążą. Jako, że hormony wchłaniają się przez skórę, nie powodują przykrych skutków ubocznych (związanych z układem trawiennym). To doskonała forma antykoncepcji dla kobiet aktywnych i zabieganych.

Czy plastry antykoncepcyjne mają wady?
Przeciwwskazaniami do plastrów są te, które występują przy każdej metodzie hormonalnej – a więc starszy wiek kobiety, palenie papierosów, nadciśnienie czy otyłość. Kobiety za wadę plastrów podają głównie problemy estetyczne – plaster noszony tydzień może lekko ubrudzić się na krawędziach. Wystarczy jednak, że będziesz nosić go w mało widocznym miejscu, a więc np. na plecach, a ten kłopot przestanie mieć znaczenie. Pamiętaj, że w przypadku plastrów, powinnaś szczególnie dbać o zdrowie swojej skóry. Wtedy ich stosowanie będzie przyjemne i bezpieczne.