Krążek Dopochwowy

Wyświetlanie jednego wyniku

Krążek dopochwowy to innowacyjna metoda antykoncepcji hormonalnej. Cieszy się popularnością, głównie dzięki wygodzie – nie trzeba bowiem pamiętać, by sięgać po nią codziennie. To doskonała metoda planowania rodziny dla kobiet w stałych związkach, ciesząca się zarazem wysoką skutecznością.

Krążek Dopochwowy

NuvaRing
Czym jest krążek dopochwowy?
Krążek dopochwowy zawiera stałą, niewielką ilość hormonów płciowych, które hamują uwalnianie komórek jajowych z jajników. Ich działanie jest bardzo zbliżone do tabletek antykoncepcyjnych. Różni się od nich tym, że raz założony krążek chroni kobietę przez trzy tygodnie – nie trzeba pamiętać o nim na co dzień.

Zalety krążka dopochwowego
Atutem tej metody antykoncepcji jest też fakt, że ilość uwalnianych do krwioobiegu hormonów jest stała. Nie zaszkodzą jej niedyspozycje, jak biegunka czy wymioty.
Krążek dopochwowy to również środek, który wykazuje jedna z najwyższych skuteczności wśród wszystkich dostępnych na polskim rynku. To doskonała metoda dla kobiet młodych, chcących kontrolować czas, w którym poszerzą rodzinę.


Jak aplikować krążek dopochwowy?
Założenie krążka jest proste – należy umieścić go ja najgłębiej w pochwie 1 dnia miesiączki i wymienić po 21 dniach. Kobieta może aplikować krążek dopochwowy samodzielnie, w wygodnej pozycji.


Przeciwwskazania do krążka dopochwowego
Przeciwwskazania do stosowania krążka są takie, jak w przypadku innych metod hormonalnych. Zaliczamy do nich:
● Zakrzepicę żył i tętnic
● przebyty udar mózgowy
● zatorowość płuc
● cukrzycę
● silne migreny
● nadciśnienie tętnicze
● stan po przebytym zawale
● chorobę niedokrwienną serca
● zapalenie trzustki i choroby wątroby
● nowotwory narządów płciowych i sutka
● niedokrwistość sierpowatą
● otyłość
● toczeń rumieniowaty
● krwawienia z pochwy o nieznanym podłożu