Tabletka dzień po

Tabletka dzień po 1

Tabletka dzień po czy tabletka po to rodzaj środka antykoncepcyjnego, którego celem jest zapobieganie zajściu w ciąże po odbyciu stosunku seksualnego. Co warto wiedzieć o specyfikach tego typu?

„Awaryjna” antykoncepcja stosowana jest przede wszystkim wtedy, gdy stosowane metody antykoncepcyjne zawiodły albo nie zostały zastosowane w ogóle.

Aktualnie najczęściej wybieraną tabletką dzień po jest tabletka EllaOne, która działa skutecznie nawet do 5 dni – 120 godzin od odbycia stosunku seksualnego.

Jak dokładnie działa ta tabletka po? Kiedy ją zastosować? Gdzie można ją zakupić? Sprawdź teraz!

Tabletka EllaOne – mechanizm działania

Mechanizm działania w przypadku tabletki EllaOne bazuje na substancji aktywnej – octanie uliprystalu.

Jest to związek, który prowadzi do zahamowania owulacji, a także do zmian w endometrium, gdy do owulacji już doszło. Dodatkowo, tabletka zatrzymuje uwalnianie komórki jajowej przez jajnik. W efekcie zajście w ciąże staje się utrudnione – w większości przypadków niemożliwe.

Gdyby doszło już do zagnieżdżenia się zarodka w jamie macicy, wówczas tabletka EllaOne nie zagraża ciąży.

Tabletka dzień po EllaOne może być stosowana aż do 5 dni po stosunku – 120 godzin od jego odbycia. Największą skuteczność osiąga jednak przy zażyciu w pierwszych 24 godzinach po stosunku – wtedy jej skuteczność antykoncepcyjna wynosi aż 98%.

Tabletki te nie działają jak tabletki wczesnoporonne – nie powodują przerwania ciąży.

Tabletka EllaOne – jak ją zastosować?

Tabletkę należy przyjąć do 5 dni – 120 godzin od odbycia stosunku seksualnego, w przypadku którego pojawiło się podejrzenie zajścia w ciążę, na przykład po pęknięciu albo zsunięciu się prezerwatywy, po stosunku przerywanym.

Preparat można zastosować w dowolnym momencie cyklu miesiączkowego.

W przypadku, gdyby w 3 godziny po zażyciu tabletki pojawiły się wymioty albo biegunka, konieczne jest zażycie kolejnej tabletki, ponieważ pierwsza mogła nie wchłonąć się prawidłowo.

Dokładne informacje o zastosowaniu tabletki dzień po można znaleźć w jej ulotce.

Tabletka EllaOne – gdzie można ją zakupić?

Kiedyś tabletkę EllaOne można było zakupić bez recepty – po zmianach w prawie konieczne jest już uzyskanie recepty.

Tabletka EllaOne wymaga posiadania recepty wystawionej przez uprawnionego lekarza – można uzyskać ją stacjonarnie, a także przez internet, bez potrzeby wychodzenia z domu i udawania się do gabinetu lekarskiego.

Przychodnie internetowe pozwalają na odbycie szybkiej konsultacji i otrzymanie recepty, a następnie na natychmiastowe wykupienie tabletki, która nawet na kolejny dzień zostanie dostarczona pod wyznaczony adres na terenie całego kraju.

Zakupienie tabletki dzień po przez internet, w zaufanej przychodni on-line, to najwygodniejszy, najbardziej dyskretny, a także szybki sposób na zdobycie potrzebnego środka.

Podsumowując, jeśli pojawia się podejrzenie ciąży, zastosowanie środka takiego jak tabletka dzień po pozwala na jej uniknięcie – teraz zamówienie na takie środki można złożyć także za pośrednictwem internetu!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *