Na czym polega dieta ketogeniczna?

Na czym polega dieta ketogeniczna? 1

Odpowiednio dobrana dieta potrafi zdziałać cuda! Na niej nie tylko można zrzucić nadmiar kilogramów, ale również czuć się każdego dnia jeszcze lepiej. Czym dokładnie jest dieta ketogeniczna? Zapraszamy do sprawdzenia!

Dieta ketogeniczna – co to jest?

Dieta ketogeniczna, inaczej także dieta ketogenna jest rodzajem diety, w której stosuje się większe ilości tłuszczów oraz niskie ilości węglowodanów.

Proporcje głównych składników odżywczych w diecie ketogenicznej to: 50% węglowodanów, 35% tłuszczów, 15% białek.

Jak działa dieta ketogeniczna?

Dieta ketogeniczna zmniejsza ilość węglowodanów, które są potrzebne człowiekowi każdego dnia, ponieważ dostarczają mu energii w postaci glukozy. Organizm zaczyna pobierać wtedy energię z tłuszczu – dochodzi wtedy do wejścia w stan ketozy, czyli wytwarzania ciał ketonowych.

Ze względu na ograniczenie ilości węglowodanów dieta ketogeniczna jest często wybierana przez osoby chcące zrzucić nadmiar kilogramów – wtedy organizm szybciej spala zapasowe komórki tłuszczowe, a tym samym pozwala na uzyskanie jeszcze lepszych rezultatów.

Dieta ketogeniczna znalazła także zastosowanie w leczeniu różnych schorzeń. Przynosi między innymi bardzo dobre rezultaty u dzieci z padaczką odporną na leki, w przypadku padaczki z napadami miokloniczno-astatycznymi (zespół Doose), zespołu Retta, zespołu Draveta oraz przy stwardnieniu guzowatym.

Czy każdy może stosować dietę ketogeniczną?

Dieta ketogeniczna ma wielu zwolenników, którzy wskazują, że jest bezpieczna dla każdego. Lekarze wskazują jednak, że nie powinna być ona stosowana u wszystkich osób.

Diety tego rodzaju nie powinny wybierać osoby z problemami z nerkami, trzustką oraz z wątrobą, ponieważ narządy te mogą zostać wtedy nadmiernie obciążone przez metabolizowanie ciał ketonowych.

Warto także wskazać, że dieta może wywołać szereg niepożądanych objawów, na przykład może dać efekt zmęczenia, apatyczności, senności, może wywołać problemy z działaniem układu pokarmowego – zaparcia, wymioty, bóle brzucha. Także przy jej dłuższym stosowaniu mogą pojawić się kamica moczanowa, zaburzenia hormonalne.

Keto Actives – suplement diety ketogenicznej wspomagający odchudzanie!

Utrzymanie diety ketogenicznej może być bardzo wymagające – właśnie dlatego warto pomyśleć o dodatkowym wsparciu w postaci specjalnego suplementu diety – Keto Actives!

Keto Actives to preparat, który rekomendowany jest dla osób odchudzających się, które chciałyby poprawić metabolizm tłuszczów oraz zredukować jego zapasy przez osiągnięcie stanu ketozy.

W suplemencie diety Keto Actives zastosowano szeroką gamę różnych składników, w tym między innymi:

  • ForsLean®, ekstrakt z korzenia pokrzywy indyjskiej – pomaga w metabolizmie tłuszczów
  • Clarinol®, sprężony kwas linolowy (CLA) – przyspiesza redukcję tkanki tłuszczowej, wspomaga utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu, co ma duże znaczenie na diecie ketogenicznej
  • kofeina bezwodna – dodaje energii, minimalizuje zmęczenie
  • ekstrakt z owoców pomarańczy gorzkiej – poprawia metabolizm tłuszczów i wspiera kontrolę masy ciała
  • ekstrakt z owoców czarnego pieprzu – poprawia działanie układu trawiennego, poprawia spalanie tłuszczu
  • ekstrakt z korzenia ashwagandhy – wspiera odchudzanie, poprawia poziom energii
  • ekstrakt z owoców papryki rocznej – wspiera metabolizm tłuszczów
  • chrom – utrzymuje odpowiedni poziom glukozy we krwi, zmniejsza apetyt na słodycze
Keto Actives
Keto Actives

Stosowanie suplementu diety Keto Actives jest bardzo proste – wystarczy zażywać 2 kapsułki dziennie, popijając je wodą.

Osoby, które chcą przejść na dietę ketogeniczną, mogą osiągnąć stan ketozy jeszcze łatwiej wtedy, gdy zdecydują się na suplementację preparatem Keto Actives!

Suplement diety Keto Actives można zakupić on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *