Minipigułka Cerazette

Minipigułka Cerazette 1

Minipigułka Cerazette to preparat antykoncepcyjny jednoskładnikowy, który zapewnia taką samą skuteczność antykoncepcji jak tabletki dwuskładnikowe. Składnikiem aktywnym preparatu jest dezogestrel – trzeciej generacji progesteron syntetyczny.

W opakowaniu znajduje się 28 tabletek, które przyjmuje się każdego dnia, zgodnie ze strzałkami na opakowaniu. Nie ma potrzeby robienia przerwy pomiędzy opakowaniami. Prawidłowe przyjmowanie preparatu pozwala na uzyskanie wysokiej ochrony przed zajściem w ciążę.

Jak działa Cerazette?

W minipigułkach Cerazette znajduje się 0,075 mg dezogestrelu.

Prowadzi on do zagęszczenia śluzu szyjki macicy, dlatego utrudnia przedostawanie się plemników, a także na ogół prowadzi do zahamowania dojrzewania komórki jajowej, czyli zapobiega owulacji. Zahamowanie owulacji nie odbywa się jednak zawsze, jak ma to miejsce w przypadku tabletek dwuskładnikowych.

W przeciwieństwie do tabletek dwuskładnikowych tabletki jednoskładnikowe mogą być także stosowane u kobiet nietolerujących estrogenów i karmiących piersią.

Dawkowanie Cerazette

Każda tabletka Cerazette zawiera taką samą dawkę substancji aktywnej – hormonów. W jednym opakowaniu znajduje się 28 tabletek.

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek powinno nastąpić pierwszego dnia miesiączki. Tabletki należy przyjmować codziennie, o tej samej porze dnia. Po zakończeniu stosowania jednego opakowania należy zacząć zażywanie tabletek z następnego opakowania, bez robienia przerwy.

Stosowanie preparatu antykoncepcyjnego Cerazette powinno odbywać się w wyznaczonej dawce – jej podwyższenie nie powoduje podwyższenie skuteczności działania antykoncepcji.

Tabletki antykoncepcyjne Cerazette mogą reagować wraz z innymi preparatami – lekami, ziołami, suplementami diety.

Przeciwwskazania do stosowania Cerazette

Preparat antykoncepcyjny Cerazette ma określone przeciwwskazania. Nie należy stosować go w następujących przypadkach:

  • Występowanie żylnej choroby zakrzepowo-zatorowej.
  • Występowanie żółtaczki i chorób wątroby.
  • Występowanie nowotworów zależnych od hormonów płciowych, na przykład raka piersi, narządów rodnych.
  • Krwawienia z narządów rodnych bez określonej przyczyny.
  • Ciążą lub jej podejrzenie.

Gdzie można zakupić Cerazette?

Do zakupienia preparatu antykoncepcyjnego Cerazette potrzebne jest posiadanie recepty wypisanej przez lekarza. Można otrzymać ją także przez internet – w przychodniach on-line, które oferują konsultacje lekarskie wraz z możliwością przepisania recepty na konkretne leki. Przychodnie internetowe pozwalają na wygodne, szybkie oraz bezpieczne zakupienie leków na receptę.

KUP TUTAJ: https://www.e-umed.pl/produkt/cerazette

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *