Microgynon

Microgynon 1

Microgynon to złożone tabletki antykoncepcyjne składające się z dwóch syntetycznych hormonów – lewonorgestrelu oraz etynyloestradiolu. Prawidłowo przyjmowane zapewniają bardzo wysoką ochronę przed ciążą, a także regulują cykl miesięczny.

W opakowaniu Microgynon znajduje się 21 sztuk tabletek antykoncepcyjnych, które należy przyjmować kolejno, a następnie zrobić 7-dniową przerwę pomiędzy opakowaniami.

Jak działa Microgynon?

W tabletkach Microgynon znajdują się następujące dawki hormonów: 0,03 mg etynyloestradiolu i 0,15 mg lewonorgestrelu, które odpowiedzialne są za zmiany w gospodarce hormonalnej i w rezultacie mają działanie antykoncepcyjne.

Tabletki uzyskują efekt antykoncepcyjny na kilka sposobów – przez zahamowanie owulacji i zmianę śluzu szyjkowego, przez co zapobiegają przenikaniu przez niego plemników. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami zapobiega ciąży.

Dawkowanie Microgynon

W opakowaniu Microgynon znajduje się 21 sztuk tabletek z taką samą dawką hormonów.

W przypadku przyjmowania ich po raz pierwszy, należy rozpocząć ich stosowanie w pierwszym dniu okresu. Następnie należy stosować tabletki przez 21 dni pod rząd – po jednej tabletce dziennie, o tej samej godzinie. Po zakończeniu opakowania ma miejsce 7-dniowa przerwa. Podczas przerwy ma miejsce krwawienie z odstawienia. Kolejne opakowanie tabletek należy rozpocząć nawet wtedy, gdy krwawienie jeszcze trwa.

Nie należy przyjmować większej dawki tabletek antykoncepcyjnych niż zalecana.

Równoległe stosowanie niektórych leków, suplementów diety oraz ziół może zaburzać działanie tabletek antykoncepcyjnych Microgynon.

Przeciwwskazania do stosowania Microgynon

Podobniej jak inne tabletki antykoncepcyjne, także tabletki Microgynon mają określone przeciwwskazania, które należy wziąć pod uwagę:

  • Występowanie albo ryzyko występowania żylnej lub tętniczej choroby zakrzepowo-zatorowej.
  • Ostre zaburzenia działania nerek.
  • Ciężkie zaburzenia pracy wątroby albo przebyte lub obecne nowotwory wątroby.
  • Występowanie lub podejrzenie nowotworów zależnych od hormonów płciowych – nowotworów piersi, narządów rodnych.
  • Nieustalone krwawienia z dróg rodnych.
  • Ciąża albo podejrzenie ciąży.

Gdzie można zakupić Microgynon?

Tabletki antykoncepcyjne Microgynon wydawane są tylko na podstawie recepty wystawionej przez lekarza. Można jednak także zakupić je przez internet – również na podstawie uzyskanej recepty. Usługę taką oferują przychodnie internetowe, w których można skorzystać z usługi polegającej na konsultacji lekarskiej on-line i na wypisaniu recepty na odpowiednie leki.

Dowiedz się więcej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *