Flip book element

Azytromycyna (Sumamed)

Azytromycyna to antybiotyk będący pochodną erytromycyny, należący do grupy antybiotyków azalidowych i makrolidów nowej generacji. Makrolidami określa się antybiotyki bakteriostatyczne, czyli takie, które powodują zahamowanie rozwoju komórki, a nie zabicie jej. Pozwala to na zatrzymanie rozmnażania komórek bakterii, dzięki czemu dalszy rozwój infekcji jest niemożliwy. Taki mechanizm pozwala na samodzielną obronę organizmu przed dalszą infekcją, dodatkowo komórki bakteryjne są osłabione i nie mają możliwości oddziaływania na zdrowe komórki, ponieważ lek przedostaje się głęboko do ich wnętrza. Antybiotyki tej grupy charakteryzują się szerokim spektrum działania i oddziałują na wiele szczepów bakterii m.in.: Helicobacter pylori, Chlamydia pneumoniae, Haemophilus ducreyi, Salmonella typhi.

Kategoria:
Dowiedz się więcej

Salbutamol

Salbutamol jest to lek, który głównie powoduje rozkurcz i rozszerzenie oskrzeli. Wykazuje również działanie zmniejszające napięcie skurczowe macicy oraz wpływa na funkcjonowanie mechanizmu oczyszczania śluzowo-rzęskowego, dzięki czemu może być stosowany na stan zapalny występujący w astmie. Wykorzystywany jest do leczenia przewlekłego oraz nagłego w przypadkach astmy oskrzelowej. Zalecany także w przypadku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, gdzie przepływ powietrza przez drogi oddechowe jest znacznie ograniczony, a lek ma zadanie poprawić ich wentylację.

Kategoria:
Dowiedz się więcej

NuvaRing

NuvaRing to innowacyjna metoda antykoncepcyjna w postaci krążka – pierścienia dopochwowego. Pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej ochrony przed zapłodnieniem bez potrzeby pamiętania o zażywaniu tabletek. Skuteczność działania NuvaRing jest taka sama jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych.

W krążku dopochwowym NuvaRing stosuje się dwa hormony syntetyczne – etynyloestradiol i etonogestrel w niewielkiej dawce. Po założeniu do pochwy krążek uwalnia hormony w odpowiedniej ilości, co powoduje uzyskanie efektu antykoncepcyjnego.

SKU: c58d10b01b09 Kategoria:
Dowiedz się więcej

Systen Conti

Preparat Systen Conti przeznaczony jest do prowadzenia hormonalnej terapii zastępczej u kobiet dojrzałych – zmniejsza nieprzyjemne objawy menopauzy przez uzupełnienie odpowiednich poziomów hormonów.

Systen Conti ma formę systemu transdermalnego, czyli postać plastrów, które umieszczane są na skórze i powodują przenikanie do krwi substancji aktywnych. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami lekarza i ulotką pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w niwelowaniu symptomów przekwitania.

SKU: 9e5697236c9e Kategoria:
Dowiedz się więcej

Systen Sequi

Hormonalna terapia zastępcza z preparatem Systen Sequi pozwala na uzyskanie komfortu w przypadku problemów wynikających z menopauzy. W preparacie zastosowano dwa hormony, a mianowicie estradiol oraz octan noretisteronu.

Preparat Systen Sequi ma formę praktycznych plastrów, które naklejane są na skórę i powodują przenikanie składników aktywnych do krwi. Regularne stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami lekarskimi oraz z ulotką pozawala na uzyskanie wyższej jakości życia u kobiet dojrzałych.

SKU: 2dd757369fd2 Kategoria:
Dowiedz się więcej

Systen

Systen to preparat w formie plastrów, który stosowany jest jako hormonalna terapia zastępcza. Powoduje zmniejszenie dolegliwości okresu menopauzy poprzez uzupełnienie poziomu estrogenów.

Zastosowanie wygodnej formy plastrów pozwala na prowadzenie kuracji bez potrzeby pamiętania o regularnym przyjmowaniu tabletek. Przestrzeganie wskazań w ulotce oraz zaleceń lekarza pozwala na uzyskanie maksymalnego komfortu w okresie przekwitania u kobiet dojrzałych.

SKU: f394521d451c Kategoria:
Dowiedz się więcej

Livial

Hormonalna terapia zastępcza w postaci preparatu Livial pozwala na uzyskanie u kobiet w okresie menopauzy większego komfortu codziennego życia. Preparat uzupełnia spadające poziomy hormonów i zmniejsza objawy przekwitania.

Livial to preparat zawierający związek tibolon, który jest syntetycznym prekursorem steroidów, zmniejszając niedobory estrogenów występujące w okresie menopauzy. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami pozwala na większego poziomu jakości życia u kobiet dojrzałych.

SKU: d25dd777e27b Kategoria:
Dowiedz się więcej

Activelle

Activelle to preparat hormonalny przeznaczony do prowadzenia hormonalnej terapii zastępczej u kobiet w okresie menopauzy. Dzięki zawartości syntetycznych hormonów Activelle powoduje zmniejszenie nieprzyjemnych objawów przekwitania.

Preparat Activelle ma postać tabletek powlekanych w liczbie 28 sztuk w opakowaniu. Regularne stosowanie preparatu pozwala na uzyskanie większego komfortu życia u kobiet dojrzałych.

SKU: 3f18a65efa1f Kategoria:
Dowiedz się więcej

Create a Flip Book for any product category. You can also select custom posts.