Flip book element

Azytromycyna (Sumamed)

Azytromycyna to antybiotyk będący pochodną erytromycyny, należący do grupy antybiotyków azalidowych i makrolidów nowej generacji. Makrolidami określa się antybiotyki bakteriostatyczne, czyli takie, które powodują zahamowanie rozwoju komórki, a nie zabicie jej. Pozwala to na zatrzymanie rozmnażania komórek bakterii, dzięki czemu dalszy rozwój infekcji jest niemożliwy. Taki mechanizm pozwala na samodzielną obronę organizmu przed dalszą infekcją, dodatkowo komórki bakteryjne są osłabione i nie mają możliwości oddziaływania na zdrowe komórki, ponieważ lek przedostaje się głęboko do ich wnętrza. Antybiotyki tej grupy charakteryzują się szerokim spektrum działania i oddziałują na wiele szczepów bakterii m.in.: Helicobacter pylori, Chlamydia pneumoniae, Haemophilus ducreyi, Salmonella typhi.

Kategoria:
Dowiedz się więcej

Salbutamol

Salbutamol jest to lek, który głównie powoduje rozkurcz i rozszerzenie oskrzeli. Wykazuje również działanie zmniejszające napięcie skurczowe macicy oraz wpływa na funkcjonowanie mechanizmu oczyszczania śluzowo-rzęskowego, dzięki czemu może być stosowany na stan zapalny występujący w astmie. Wykorzystywany jest do leczenia przewlekłego oraz nagłego w przypadkach astmy oskrzelowej. Zalecany także w przypadku przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, gdzie przepływ powietrza przez drogi oddechowe jest znacznie ograniczony, a lek ma zadanie poprawić ich wentylację.

Kategoria:
Dowiedz się więcej

Livial

Hormonalna terapia zastępcza w postaci preparatu Livial pozwala na uzyskanie u kobiet w okresie menopauzy większego komfortu codziennego życia. Preparat uzupełnia spadające poziomy hormonów i zmniejsza objawy przekwitania.

Livial to preparat zawierający związek tibolon, który jest syntetycznym prekursorem steroidów, zmniejszając niedobory estrogenów występujące w okresie menopauzy. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami pozwala na większego poziomu jakości życia u kobiet dojrzałych.

SKU: d25dd777e27b Kategoria:
Dowiedz się więcej

NuvaRing

NuvaRing to innowacyjna metoda antykoncepcyjna w postaci krążka – pierścienia dopochwowego. Pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej ochrony przed zapłodnieniem bez potrzeby pamiętania o zażywaniu tabletek. Skuteczność działania NuvaRing jest taka sama jak w przypadku tabletek antykoncepcyjnych.

W krążku dopochwowym NuvaRing stosuje się dwa hormony syntetyczne – etynyloestradiol i etonogestrel w niewielkiej dawce. Po założeniu do pochwy krążek uwalnia hormony w odpowiedniej ilości, co powoduje uzyskanie efektu antykoncepcyjnego.

SKU: c58d10b01b09 Kategoria:
Dowiedz się więcej

Elleste

Elleste to preparat hormonalny stosowany w celu łagodzenia objawów menopauzy – jako hormonalna terapia zastępcza. Preparat ma formę tabletek i zawiera estradiol – syntetyczny odpowiednik estrogenu, którego poziom spada u kobiet wchodzących w okres menopauzy.

Stosowanie hormonalnej terapii zastępczej pozwala na uzyskanie większego komfortu na co dzień u kobiet, u których objawy menopauzy są cięższe i wpływają na znaczne obniżenie jakości życia.

SKU: 4f2a66bb6329 Kategoria:
Dowiedz się więcej

Elleste Solo MX

Elleste Solo MX to preparat stosowany jako hormonalna terapia zastępcza – posiada wygodną postać plastrów przyklejanych na skórę.

Elleste Solo MX dzięki zawartości hormonów pozwala na złagodzenie objawów menopauzy, a także zmniejsza ryzyko osteoporozy i innych negatywnych skutków przekwitania. Regularne stosowanie preparatu pozwala na uzyskanie większego komfortu życia u kobiet dojrzałych.

SKU: 4df6f812de64 Kategoria:
Dowiedz się więcej

Systen Conti

Preparat Systen Conti przeznaczony jest do prowadzenia hormonalnej terapii zastępczej u kobiet dojrzałych – zmniejsza nieprzyjemne objawy menopauzy przez uzupełnienie odpowiednich poziomów hormonów.

Systen Conti ma formę systemu transdermalnego, czyli postać plastrów, które umieszczane są na skórze i powodują przenikanie do krwi substancji aktywnych. Stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami lekarza i ulotką pozwala na uzyskanie bardzo dobrych efektów w niwelowaniu symptomów przekwitania.

SKU: 9e5697236c9e Kategoria:
Dowiedz się więcej

Systen Sequi

Hormonalna terapia zastępcza z preparatem Systen Sequi pozwala na uzyskanie komfortu w przypadku problemów wynikających z menopauzy. W preparacie zastosowano dwa hormony, a mianowicie estradiol oraz octan noretisteronu.

Preparat Systen Sequi ma formę praktycznych plastrów, które naklejane są na skórę i powodują przenikanie składników aktywnych do krwi. Regularne stosowanie preparatu zgodnie z zaleceniami lekarskimi oraz z ulotką pozawala na uzyskanie wyższej jakości życia u kobiet dojrzałych.

SKU: 2dd757369fd2 Kategoria:
Dowiedz się więcej

Create a Flip Book for any product category. You can also select custom posts.