Minipigułka

Wyświetlanie wszystkich wyników: 5

Minipigułka to jednoskładnikowa pigułka antykoncepcyjna. Staje się coraz bardziej popularna, stanowiąc alternatywę dla pigułek dwuskładnikowych. Jak działa i komu szczególnie poleca się jej stosowanie?


Minipigułka, a standardowa pigułka
Antykoncepcję hormonalną w formie pigułek dzielimy na tabletki jedno i dwuskładnikowe. Te drugie zawierają progestagen i estrogen, z kolei pierwsze – wyłącznie estrogen. Jak się okazuje, ich działanie jest równie skuteczne, mimo różnej zawartości hormonów. Pigułka jednoskładnikowa, czyli minipigułka różni się natomiast tym, że oddziałuje na organizm kobiety o wiele łagodniej.

Jak działa minipigułka?
Minipigułka zagęszcza śluz szyjkowy, zmienia grubość endometrium i hamuje owulację. Pełni zatem wszystkie funkcje niezbędne do zapobiegania niechcianej ciąży. Chroni przed nią niemal w 100%.

Zalety minipigułek
Jakie atuty posiada minipigułka? Poza delikatniejszym działaniem, warto podkreślić, że:
• Nie musisz w ciągu ich zażywania robić 7-dniowej przerwy,
• Jest bezpieczna dla kobiet palących,
• Nie koliduje z wysokim ciśnieniem,
• Jest bezpieczna dla kobiet karmiących.


Skutki uboczne minipigułki
Jak każda antykoncepcja hormonalna, minipigułka może dawać skutki uboczne. Najczęściej występujące to bóle głowy, jak też zmniejszenie libido. Szacuje się jednak, że po kilku miesiącach od rozpoczęcia terapii minipigułkami, skutki uboczne ustępują.